sâmbătă, 4 septembrie 2010

Sufleu de rosii cu vinete



E o reteta luata din revista Secretele bucatariei pe septembrie si face toti banii.

Ingrediente
-2 vinete
-sare
-3-4 rosii
-busuioc
-ulei masline
-piper
-50-100 g parmezan sau cascaval dat pe razatoare
-2-3 catei usturoi
-100-150 ml smantana
-2 oua


Vinetele se taie rondele, se presara cu sare si se lasa jumatate de ora. Apoi se sterg si se rumenesc usor pe ambele parti in tigaia cu ulei incins.
Se taie rosiile rondele.
Se unge o tava cu ulei si se asaza felii de rosii si vinete ca tigla pe acoperis. Se presara busuioc si piper.


Se amesteca usturoiul, smantana, oul, sarea si piperul. Se toarna amestecul peste legume, apoi se presara cascavalul ras.
Se lasa la cuptor vreo 25 minute, la foc mediu spre mic, pana se rumeneste. Recomand mamaliga si mujdei. E mai bun cald.


Tocana de porc cu sos de vin si legume

Ingrediente

-carne de porc bucati, ca pentru gulas - minim 500 g
-un ardei kapia tocat
-2 cepe tocate
-un morcov ras
-apa
-ulei masline
-jumate cescuta vin alb sau rose
-busuioc
-sare, piper
-3 rosii tocate

Carnea se pune intr-o oala impreuna cu apa, uleiul, ceapa, morcovul si ardeiul kapia. Se clocoteste la foc mic, acoperit, pana cand carnea e aproape gata. E posibil sa mai trebuiasca adaugata apa in timpul fierberii. Din cand in cand se amesteca bine. Se adauga rosiile tocate si vinul si se mai clocoteste vreun sfert de ora. In final se condimenteaza si se pune busuioc tocat.
Merge cu mujdei si mamaliga.

Reportaj din Vrancea



Am regasit-o pe Maria ca de obicei, inepuizabila si angrenata in aproximativ sapte-opt activitati simultane: de data aceasta pregatea o pomana (adica praznic) pentru ca se apropia Sfanta Maria pe vechi. In bucatarioara ei de vara, fel dupa fel apare la iveala in cantitati de cazarma. Gradina ei e plina, deja s-a apucat sa recolteze cartofi, cimbrisor, pastai si multe altele.




Nici ea nu mai stie ce sa faca avand atatea rosii...da pe la vecini, nimeni nu pleaca cu mana goala.


De tanara se pare ca a fost asa energica, combativa si implicata in tot ceea ce se intampla...In casoaie, in camera cea buna, troneaza vechea ei fotografie de nunta, impreuna cu Tataie. O privire care iese din cadru si te priveste vesel si iscoditor.


Cum spuneam, gradina geme de fructe si legume mai mult sau mai putin bine gestionate si valorificate. Corcodusii se rup de greutatea fructelor.



Am incercat o evidenta a ceea ce s-a gatit...desi a fost greu.

O ditai cratita de ardei umpluti - fara carne - ea nu manaca deloc carne - prin urmare nici Tataie, spre necazul lui. In schimb a adaugat soia si i-a fiert in bulion de casa, ceea ce-i face buuuuni tare.

A spintecat nu stiu cati pesti - parca macrouri - pe care i-a facut pane.

Amestec de spanac si fasole, bine condimentat - n-am mai pomenit pana acum

Ciorba de fasole. Elementul surpriza e faptul ca are si soia granule - ca sa fie mai consistenta. Buna. Voi incerca si eu.

Crochete din cartofi si garnitura de spanac. Un fel excelent pentru perioada postului. Cartofi fierti, dati pe razatoare, se amesteca cu faina de grau, condimente, verdeata, apoi se prajesc in ulei incins.


Gogosi. De fiecare data cand o vizitam ne face gogosi pufoase, pe care le executa cu o viteza fenomenala.
Tataie. Probabil dezamagit ca nu e carnita in farfurie...

Ciorba de cartofi. Intreb cum de-i iese asa buna. Banuiesc - din cauza ingredientelor proaspat culese, dar si a gustului usor afumat fiindca e fiarta pe plita. Raspunsul insa ma bulverseaza: "Vegeta, mama, vegeta!" Orizontul asteptarilor mele se clatina.



Mamaliga si castravetii murati de rigoare.

Si mancarica de pastai, cred...dulce, aromata, cu multa ceapa.


Apoi urcam pe dealurile din dosul gospodariei. Zeci de pruni incarcati de rod, fanul strans si cantec de greieri. Cald. Culegem prune. Gasim mure, alune si rontaim tot drumul.



De sus, de pe culme, panorama cu frumosii, domolii munti ai Vrancei.


Ajungem la vechea casa, unde a crescut Maria...cu zeci de ani in urma era plin de acareturi, tipete ce copii si animale. Acum e pustiu. Liniste aproape tangibila.
Patru pereti de lut cu barne inca se incapataneaza sa ramana in picioare, printre nuci si pruni.

Se pot ghici nenumaratele straturi de var cu care au fost spoiti peretii in zecile de decenii de animatie trecuta. Unele straturi chiar decorate cu picturi executate de o mana dibace.

Acum in odaie cresc ciulinii.

Macesii isi fac loc printre barnele acoperisului fara tigle.

Usile si ferestrele se casca neverosimil direct in peisaj. E derutant sentimentul: te stii cumva inauntru, intr-un spatiu teoretic domestic, securizant, dar totodata te trezesti afara, invadat de salbaticie. Pentru cei care au copilarit acolo trebuie sa fie dureros, cu un nod amar in gat.


Dincolo de dramele si bucuriile uitate ale unui trecut pe care din ce in ce mai putini exista sa-l marturiseasca, cerul de august e limpede, senin si netulburat deasupra culmilor azurii.



duminică, 25 iulie 2010

Prajitura cu visine, cacao si trandafir





-5-6 oua
-zahar dupa gust
-o cana faina
-o lingurita praf de copt
-5-6 linguri cacao sau dupa gust
-un sfert de pachet de unt (~50 g)
-o fiola esenta vanilie Dr Oetker
-o cana de visine
-3-4 linguri petale trandafir uscate
-zahar pudra

Am spalat si curatat fructele, amestecandu-le cu putin zahar.
Am batut bine albusurile, apoi am adaugat zaharul.
Am incorporat pe rand galbenusurile, faina, untul, vanilia si praful de copt. Am adaugat praful de cacao si petalele de trandafir.
Am turnat compozitia intr-o tava intinsa, unsa cu ulei de masline, apoi am dat la cuptor vreo 30 minute la foc mediu spre mic. Cand se racoreste, se decoreaza cu zahar pudra. Aroma de trandafir se remarca abia dupa ce prajitura s-a racit.

sâmbătă, 24 iulie 2010

Tortilla ciufulita

S-a intamplat cam asa: zilele trecute voiam sa pregatesc ceva de luat la caserola, pentru la serviciu, ca sa nu beau iar numai sana. Asa ca m-am documentat pe almighty net si am facut o compilatie din mai multe retete de tortilla.
A iesit buna, dar cam ciufulita, nu m-am descurcat sa o intorc frumos si am rupt-o...

Am folosit:
-vreo 4 oua
-2 cepe verzi
-vreo 3 cartofi taiati felii subtiri
-o lingura pasta de rosii
-sare, piper
-usturoi tocat
-verdeata
-ulei masline

Am rumenit intr-o tigaie feliutele de cartof, ceapa si usturoiul tocat. Separat, am batut ouale, dupa care am adaugat pasta de rosii, condimentele si verdeata.
In compozitia de oua am rasturnat cartofii si ceapa, am amestecat usor si am turnat totul in tigaia cu ulei incins. Se prajeste la foc relativ redus; intoarcerea e destul de complicata, pentru ca teoretic tortilla ar trebui sa iasa intreaga, precum o clatita groasa.
I need more practice :(

Salata de ton cu paste si maioneza

O reteta care solicita la minimum aragazul, ceea ce e bine pe caldurile astea.

Am folosit:
-o treime pachet paste fusilli, fierte, scurse si clatite
-o conserva ton bucati in ulei
-jumatate de ceapa rosie tocata
-sare, piper
-maioneza din oua de casa cu muuult suc de lamaie

Se amesteca usor toate ingredientele si se da putin la rece. Sau se adauga maioneza doar la servire, fara sa se amestece. Ar mai fi mers porumb, ardei gras, patrunjel - dar nu aveam. Data viitoare...

marți, 20 iulie 2010

Salata de fructe cu pepene galben


Ca sa reusesc sa supravietuiesc dupa-amiezelor caniculare, incerc sa-mi distrag atentia cu ceva bun. Obligatoriu fara foc, altfel bucataria devine insuportabila.

Salata de pepene galben cu piersici, caise si corcoduse
Am taiat fructele nu foarte marunt, am scobit miezul de pepene cu o ustensila pentru scos bile de inghetata. Am asezat in cupe, am presarat zahar vanilat si am ornat cu menta si visine in alcool.



Pepene galben aromat
Am scobit jumatate de pepene cu acelasi instrument pentru inghetata. Am amestecat miezul cu zahar vanilat, petale de trandafir uscate si putin suc de lamaie. Cu aceasta compozitie am umplut jumatatea de pepene, cu grija ca sa nu zdrobesc miezul aromat.